Stabilizované kvety

Exkluzívne ruže v darčekovom balení za 12,50 € nájdete tu

Stabilizované kvety - smotanová ružaStabilizovaný kvet - ružová ružaStabilizované kvety - tmavoružová ružaStabilizované kvety - červená ruža

Stabilizované kvety - fialovo ružová ruža   Stabilizované kvety - žltá ruža       Stabilizované kvety - modrá ruža  Stabilizované kvety - čierna ruža

Originálné trvanlivé svadobné kytice zo stabilizovaných kvetov nájdete tu

          Trvanlivá svadobná kytica zo stabilizovaných kvetov                   Trvanlivá svadobná kytica zo stabilizovaných ruží                  Netradičná svadobná kytica zo stabilizovaných kvetov

Jedná sa o rastliny impregnované špeciálnym postupom. Vďaka tejto jedinečnej technológii môžete mať  rastliny bez zvláštnej starostlivosti stále krásne, ako prinesené z kvetinárstva. Stabilizácia umožňuje nové použití rastlín, z ktorých vznikajú jedinečné svadobné kytice, živé obrazy či paravány a rôzne dekorácie, ktoré Vám rádi vytvoríme podľa individuálnych požiadaviek a predstáv.

Stabilizácia

Stabilizácia prebieha tak, že čerstvo natrhané rastliny sú vkladané do zásobníkov, ktoré obsahujú stabilizačný roztok. Počas 3-7 dní sa rastlinná miazga odparí a je úplne nahradená stabilizačným roztokom. Následne sú rastliny umyté a uskladnené po niekoľko dní v sušiarni a pred odoslaním, samozrejme náležite skontrolované.

Výhody

1. Niekoľkoročná životnosť so zachovaním čerstvého vzhľadu (kvety 2-5 rokov, trávy a listy 5-10 rokov, stromy 10-15 rokov)

2. Nevyžadujú starostlivosť.

3. Minimálna šanca napadnutia rastlín hmyzom alebo plesňami.

4. Ekonomické aj ekologické hľadisko.  

Upozornenie

Stabilizovanej rastliny sú prírodného pôvodu, preto sa môžu farby alebo veľkosti mierne líšiť, a ak chcete uchovať ich prírodný vzhľad po mnoho rokov, je potrebné dodržiavať základné pravidlá:

1. Nesmú prísť do kontaktu s vodou, tzn. nepolievať.

2. Neumiestňovať vo vlhkom prostredí.

3. Nevystavovať priamemu slnečnému žiareniu, v blízkosti žiaroviek a iných zdrojov vysokej teploty (vyťahuje farby).

4. Neumiestňovať na lakom alebo olejom upravené plochy.

Starostlivosť

Ak chcete u stabilizovaných rastlín zachovať ich "večnú" krásu, tak ich umiestňujte v miestnostiach s teplotou 5 - 30°C a vlhkosťou 60%. Rastliny nevyžadujú starostlivosť, ale ak ich potrebujete zbaviť prachu, či iných nečistôt, tak použite suchú handričku  alebo fén s nízkou teplotou.