Machové obrazy

Machové obrazy Vyberať môžete z 8 produktov.

Machové obrazy a steny zo stabilizovaného machu sú trendovým doplnkom interiérov. Machové steny si nájdu svoje uplatnenie v bytoch, domoch ale aj v komerčnom priestore, či už sa jedná o kanceláriu, hotel, recepciu alebo obchodné centrum.

Pustite si do svojho interiéru kúsok nespútanej prírody a nechajte svoje steny obrásť machom. Machové steny...

Machové obrazy a steny zo stabilizovaného machu sú trendovým doplnkom interiérov. Machové steny si nájdu svoje uplatnenie v bytoch, domoch ale aj v komerčnom priestore, či už sa jedná o kanceláriu, hotel, recepciu alebo obchodné centrum.

Pustite si do svojho interiéru kúsok nespútanej prírody a nechajte svoje steny obrásť machom. Machové steny vytvárajú krásne priestorové dekorácie, ktoré sú prispôsobiteľné akémukoľvek priestoru. Podobne ako klasické maľované obrazy si nájdu svoje uplatnenie v každom interiéry, od klasického po moderný, tak i machové obrazy sú svojou variabilitou a širokými spôsobmi stvárnenia vhodné do veľkých komerčných priestorov i do malých bytov. Kde práve nie je veľa priestoru a s radosťou privítate možnosť mať naozajstný kus prírody doma.


Materiál používaný na výrobu stien a obrazov

Machové steny a obrazy sú tvorené živými rastliny, ktorým špeciálna technológia stabilizácie zaručuje ich dlhovekosť.

Na výrobu živých stien a obrazov používame tri druhy machu

 • klasický mach, ktorý je prevážne plochý a dôverne jej poznáte z prechádzok lesom.

Machová stena - klasický mach

 • bochánkovitý mach sa väčšinou využíva ako doplnok ku klasickému machu. Veľmi vhodne sa dá však využiť i samostatne, kedy vytvorí zaujímavý 3D efekt. 

Živý obraz zo stabilizovaného machu

 • islandský mach, nazývaný tiež ako lišajník, má širokú paletu farieb. My väčšinou pracujeme s hráškovo zeleným, bielym alebo tmavozeleným machom.

Islandský mach - lišajník

Je už len na Vás, či dáte prednosť jednoduchej stene z jedného druhu machu, alebo zvolíte kombináciu dvoch druhov machu. Kedy jeden mach vytvorí určitý ornament, logo, symbol a druhý mach tvorí pozadí. Alebo budete chcieť vytvoriť dojem pralesa v kombinácii s rozličnými druhy listov, papradí a zelene. Do obrazov je možné zakomponovať rozličné druhy kvetov a prepožičať tak obrazu romantický nádych. 

Výhody machových stien

 • máte originálny kúsok prírody vytvorený presne na mieru Vašim podmienkam
 • machové steny sú bezúdržbové. Nie je potreba ich polievať a ani prihnojovať
 • sú biologické a ekologické
 • machové steny si zachovávajú svôj vzhlad po niekoľko rokov

Aby Vám machová stena vydržala veľmi dlhú dobu je potreba dodržať zopár opatrení.

 • steny môžu byť inštalované iba v interiéry
 • nesmie prísť do kontaktu s vodou a nie je vhodné ich umiestňovať do priestorov s vysokou vzdušnou vlhkosťou

Ak máte záujem o výrobu machovej steny, tak nás neváhajte kontaktovať na alonia@alonia.sk. 

Radi Vám vytvoríme návrh na mieru. 

Čítať ďalej
8 položiek
 • Hľadáte originálnu a prírodnú dekoráciu do vášho domova alebo kancelárie? Predstavuji vám exkluzívny machový obraz, ktorý je majstrovským dielom ručnej práce a kreativity. Každý obraz, ktorý vytváram, je originálny a jedinečný, vďaka čomu sa stane neopakovateľnou súčasťou vášho interiéru.

 • Snáď každý z nás potrebuje niekedy takzvane vypnúť a relaxovať. Odborníci sa zhodujú na tom, že najlepšie odreagovanie nám ponúka príroda.

 • Tento jedinečný machový obraz predstavuje kúzlo džungle priamo vo vašom dome. Je vyrobený z 100% prírodného stabilizovaného machu a doplnený stabilizovanými listy. Dominantou obrazu je velký ošetrený a farebne dotónovaný konár.

 • Snáď každý z nás potrebuje niekedy takzvane vypnúť a relaxovať. Odborníci sa zhodujú na tom, že najlepšie odreagovanie nám ponúka príroda.

 • Roztomilé machové stromčeky rady „zapustia korene“ aj vo vašej domácnosti. Vyberať si môžete zo 4 základných variantov, ktoré sa však skvele hodia aj na vytvorenie koláže. Korunu stromov tvorí stabilizovaný islandský mach alebo hortenziové kvety v rôznych farbách.

 • Keď som robila tento machový obrázok, tak som sa inšpirovala jesenným vetríkom, ktorý mi rozfúkal hortenziové kvietky z jedného obrázka do ďalších.Všetky moje vecičky sú robené s láskou a od srdca a tak som si dovolila jedno také ❤️ vložiť i do machového obrazu. Tento konkrétny obraz má už svoj domov, ale na želanie Vám viem vyrobiť podobný.

 • Pustite si do domu kúsok nespútanej prírody a nechajte svoje steny obrásť machom. Tento unikátny obraz je tvorený zo živých rastlín, ktoré sú konzervované a vydrží tak 5 - 10 rokov bez ďalšej starostlivosti.

 • Pustite si do domu kúsok nespútanej prírody a nechajte svoje steny obrásť machom. Tento unikátny obraz je tvorený živým machom, ktorý je ale konzervovaný a vydrží tak 5 - 10 rokov bez ďalšej starostlivosti. Ďalej je doplnený Amaranthom, ktorý je tiež stabilizovaný. Tento obraz bol vyrobený na zákazku. Doba dodania je do mesiaca.

8 položiek